Moto Novinky

Novinky Marushin 2023

27. 03. 2023

Rozšiřujeme sortiment Marushin o novou enduro přilbu a otevřenou přilbu

Otevírací doba o svátcích

20. 12. 2022

Blíží se čas vánočních svátků, proto bychom Vás rádi informovali o otevírací době.

Novinka Marushin: RS3

20. 05. 2022

Představujeme novou modelovou řadu integrálních přileb Marushin

Zobrazit všechny aktuality

 

Nejčtenější

Nová enduro přilba Marushin

(přečteno: 6911x)

Marushin 999 RS ET Carat

(přečteno: 6841x)

Přilby Marushin 222 na skútry

(přečteno: 5601x)

Marushin opět obstál v SHARPu

(přečteno: 5404x)

Akce na přilby

(přečteno: 4431x)

Historie

Historie

Materiály

 

Historie firmy Marushin se začala psát v roce 1958, založením malého podniku na výrobu motocyklových helem v hlavním městě Japonska Tokiu.

 Historické logo firmy

Zakladatelem byl vášnivý obdivovatel motocyklů Watanabe Shin.

Jeho podnikatelská vize byla od počátku dána typickou japonskou pečlivostí a citem pro kvalitu. Navíc křesní jméno Shin znamená v překladu spolehlivý a statečný, proto se od něho odvodila značka MARUSHIN.

Značka má v Japonsku tradici aniž by k tomu potřebovala masivní reklamy nebo sportovní výsledky. Marushin nabízí u všech svých produktů okouzlující spojení mezi cenou a výkonem.

Pravidelná inovace helem a ruční práce je zárukou velmi kvalitního zpracování. Sympatický design společně s moderní technikou jsou hlavní znaky produktů Marushin.

Všechny helmy jsou vyrobeny sklolaminátovou technologii, mají vyjímatelné a omyvatelné polstrování a speciální odvětrávající systém.

 

V roce 2008 oslavila značka Marushin 50. výročí.

Materiály

Marushin - výhradně KOMPOZITOVÉ motocyklové přilby za výhodné ceny

Výrobky Marushin se mohou pochlubit výsadou, že jsou vyráběny pouze kvalitní kompozitovou technologií, která je oproti termoplastům bezpečnější a odolnější, navíc díky úzké specializaci a optimalizaci výroby jsou cenově dostupné.

Obecně jsou motocyklové přilby řazeny podle technologie výroby její vnější skořepiny na:

• termoplastické
• kompozitové


Termoplastické přilby jsou většinou díky nižším cenám použitého materiálu a jednodušší výrobě skořepin spíše v kategorii levnějších přileb. I když splňují homologační podmínky, jsou kompozitové přilby daleko pevnější a odolnější - jak vůči nárazu a tření, tak i vůči zvýšeným teplotám způsobeným třením.

Technologie výroby skořepiny termoplastických přileb je založena na vstřikování roztaveného plastu (elastomeru) do formy. Výroba kompozitových přileb je založena na úplně odlišné technologii - skládání vrstev tkaniny (základ tvoří vždy skelná vlákna, tzv. fiberglass) a kvalitního pojiva (na bázi syntetických epoxidů).

Díky této technologii se při případném nárazu způsobeným pádem rozloží energie tohoto nárazu do daleko větší plochy (podobný efekt jako je např. dopad na trampolínu), navíc při případném následném tření o asfalt mohou vznikat vysoké teploty, kterým kompozitový materiál bez problémů odolává, na rozdíl od plastů používaných u termoplastových přileb.

Výběrem kvalitní kompozitové přilby vždy sami přispíváte ke zvýšení své vlastní bezpečnosti při jízdě na motocyklu.

 

Materiály použití při výrobě skořepin přileb Marushin

FCH

FCH Fiberglas
E-skloklaminátové pletivo precizně skládá vrstvu po vrstvě podle speciálně vyvinutého pokládacího schématu do tzv. negativní formy. Mezi jednotlivými vrstvami pletiva se vkládá předem přesně určené množství pryskyřice. Díky tomu si můžeme být jisti, že na každém místě skořepiny je spojení mezi jednotlivými vrstvami skutečně perfektní.

 

FCH Hydroex
FCH Hydroex Fiberglas
Postup výroby je totožný jako u materiálu FCH Fiberglas, nicméně v tomto materiálu je použito speciálně vyrobené vyskotlaké pryskyřice. Vzhledem k působení vysokého tlaku při vytvrzovací fázi je možné použít menší množství pryskiřice a vyrobit tenčí a tím lehčí skořepinu při zachování velmi vysoké nárazuodolnosti.

X2F Stone Fibre

X2F StoneFiber
Jedná se o vlákno vyvinuté inženýry společnosti Marushin jako zcela nové, určené pro výrobu přileb. Vlálno má nepatrně vyšší hustotu než vlákno E-glas avšak má výrazně větší tahovou i tlakovou odolnost i tuhost. Díky těmto vlastnostem vlákna je možné vyrobit extrémně lehkou a bezpečnou skořepinu. Toto vlákno je 100% přírodní a netoxické, dokáže však hravě odolat UV záření, kyselinám a korozi.

3k Carbon

3k Woven Carbon
Pro výrobu přileb Marushin se používá speciální letecký 3K woven carbon, který je vystavován nejnáročnějším podmínkám - v leteckém průmyslu. Skládá se z 100% uhlíkového vlákna a je vkládán do tzv. pozitivní formy, kde je dále lisován a vytvrzován.

 

M.A.R.O. = Marushin Anti Roll Off

Systém Marushin Anti Roll off, který je použit ve všech helmách Marushin zajišťuje, že při zapnutém a správně nastaveném řemínku :
1) se helma neotočí kolem hlavy
2) díky nepatrnému úhlu sklonu snižuje riziko doteku bradové části helmy a brady či krku jezdce
3) důsledky doteku/nárazu helmy do oblasti krku při nehodě jsou minimalizovány